Aktualnosci w ROD Aster

BIEŻĄCE WYDARZENIA

30 czerwca 2018 r. działkowcy z naszego ogrodu i emeryci  z Koła SEiRP w Łomży, wybrali się  na wycieczkę do Gierłoży i Mamerek. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Mazurolandii, której  jedną z atrakcji jest Park Miniatur prezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca i atrakcje znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur. W pobliżu Kętrzyna położona jest niewielka miejscowość Gierłoż. Adolf Hitler wybudował tu swoją główną kwaterę wojenną „Wilczy Szaniec”. Zwiedziliśmy ruiny tego zamaskowanego w lesie  miasteczka, które liczyło ok. 200 budynków: m.in. schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownię i dworzec kolejowy. W Mamerkach - 18 km od Gierłoży, zwiedziliśmy kompleks bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej. W latach 1940-1944 zbudowano go dla potrzeb 40 najwyższych generałów i feldmarszałków. Mieściła się tu Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych. Niemcy nie zdążyli wysadzić schronów. Zostały one opuszczone bez walki przez wojska Wehrmachtu w styczniu 1945. W lokalnym muzeum mieliśmy okazję zobaczyć m.in. makiety wnętrz niemieckiego U-boota oraz fragmenty legendarnej „Bursztynowej Komnaty”. Z pobliskiej wieży widokowej, z wysokości 38 m roztacza się wspaniały widok na pobliskie jezioro Mamry i malownicze okolice Węgorzewa.
------------------------------------------------------------------------------------
TURNIEJ STRZELECKI EMERYTÓW I DZIALKOWCÓW
W dniu 22 czerwca 2018 r. na Strzelnicy Forty w Piątnicy odbył się turniej strzelecki o puchar prezesa Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Łomży. W turnieju tym uczestniczyli również nasi działkowcy reprezentujący ogród zarówno w rywalizacji indywidualnej jak i drużynowej. Reprezentanci naszego ogrodu w obydwu klasyfikacjach zdobyli najwyższe trofeum.
W klasyfikacji drużynowej kolejność miejsc była następująca:
  •  1 miejsce - drużyna ROD „ASTER”
  •  2 miejsce - I drużyna SEiRP
  •  3 miejsce - drużyna ZŻ WP
  •  4 miejsce - II drużyna SEiRP
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył kol. Jarosław Korytkowski reprezentujący ROD „ASTER” w Łomży. Kolejne miejsca zajęli: kol. Tadeusz Olender z Koła SEiRP i kol. Ryszard Matuszewski - prezes Zarządu Rejonowego ZŻ WP .
Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy turnieju tradycyjnie spotkali się przy integracyjnej grochówce.
------------------------------------------------------------------------------------

PIKNIK WIOSENNY

Wzorem lat ubiegłych w sobotę 19 maja  2018 r. działkowcy z ROD „ASTER”, oraz emeryci z łomżyńskiego Koła SEiRP i „Klubu Seniora” w Łomży spotkali się na terenie naszego ogrodu na wiosennym pikniku. Przy muzyce na żywo wszyscy bawili się znakomicie. Duże emocje towarzyszyły rozgrywanym w międzyczasie drużynowym zawodom w bule. Na trawiastym  bulodromie zwyciężyła drużyna z Koła SEiRP. Drużyna naszych działkowców uplasowała się na II miejscu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10 marca 2018 r., w ROD "Aster" w Łomży, przeprowadzono pokaz cięcia drzew owocowych. Pokaz przeprowadzono na 3  działkach. Cięciem prześwietlającym, odmładzającym i sanitarnym objęto łącznie 7 drzew (jabłonie, grusze, śliwy). Pokaz prowadzili: Michał Leończuk - instruktor krajowy i Kazimierz Miłosek - instruktor ogrodowy. Uczestniczyło w nim 13 działkowców.

Wiceprezes Zarządu ROD "ASTER" w Łomży - Stefan Grodzki

-----------------------------------------------------------------------

informacje archiwalne 2017r

informacje archiwalne 2016r 

 
Polski Związek Działkowców
stowarzyszenie ogrodowe w Warszawie
Rodzinny Ogród Działkowy „ASTER” w Łomży,
 ul. Szosa do Mężenina, Adres do korespondencji:
18-400 Łomża, ul. Sadowa 2,
mail: aster@rod.lomza.pl
 NIP 718–17–49–879, Regon  007015915-39861,
 KRS  nr 0000293886Zarząd ogrodu informuje, że zgodnie z Uchwałą Walnego Zebrania z dnia 25.04.2015 r. , „wjazd osobowym pojazdem mechanicznym i jego garażowanie na terenie ogrodu jest dopuszczalny w  okresie wakacyjnym w godz. 22 00 – 6 00 , wyłącznie przez użytkownika działki, który w danym czasie będzie na niej przebywał. Ograniczenie nie dotyczy przypadków określonych w  § 70 Regulaminu ROD.”
W przypadku konieczności wjazdu gospodarczego (dostarczenie na działkę materiałów, których nie można przenieść),  otwarcie bramy proszę uzgadniać wcześniej z gospodarzem ogrodu.
Gospodarz ogrodu: Domalewski Piotr działka nr 16, tel.692 274 254
Prezes: Jan Płoński działka nr 106,           tel. 883 912 544
email: aster@rod.lomza.pl 
OPŁATY 2018r 
Zarząd ROD „ASTER” zwraca się do użytkowników działek naszego ogrodu z prośbą o sugestie i propozycje odnośnie zawartości naszej strony internetowej jak również innych spraw dotyczących naszego ogrodu. Uwagi prosimy kierować na adres; aster@rod.lomza.pl