Aster archiwalne 2018r

 

DNI DZIAŁKOWCA 2018 W ROD „ASTER”

8 września 2018 r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „ASTER” obchodziliśmy uroczyście Dzień Działkowca. Tegoroczne obchody miały szczególny charakter. Po raz obchodziliśmy je w naszym ogrodzie wspólnie z działkowcami z całego województwa w ramach Okręgowych Podlaskich Dni Działkowca. Obchody  naszego Święta wpisały się w program obchodów jubileuszu 600 lecia nadania praw miejskich Łomży. Honorowy patronat nad obchodami objął Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

     Uroczystości okręgowe rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Okręgowego Zarządu Podlaskiego, a następnie odegranie hymnów: państwowego i działkowców - Zielona Rzeczpospolita.

     Prezes Okręgu Podlaskiego PZD Andrzej Bojko przywitał zaproszonych gości: przedstawicieli władz miejskich, samorządowych, parlamentarzystów oraz aktyw związkowy okręgu. Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski i poseł ziemi Łomżyńskiej Lech Kołakowski w swoich wystąpieniach złożyli działkowcom życzenia z okazji święta, podkreślając rolę i znaczenie rodzinnych ogrodów działkowych dla społeczności lokalnej. Do tych życzeń przyłączyli się przedstawiciele władz i organizacji zaproszonych na uroczystość.

Dla upamiętnienia obchodów Okręgowych Dni Działkowca, które w Łomży odbyły się po raz pierwszy, posadzono drzewo okolicznościowe. Następnie wręczono zasłużonym działkowcom odznaczenia związkowe i ogłoszono wyniki konkursów zorganizowanych przez Okręgowy Zarząd Podlaski PZD. Pierwsze miejsce w kategorii „Rodzinny Ogród Działkowy 2018” zajął ROD „ASTER”, a działka Danuty i Marka Palińskich z naszego ogrodu została laureatką  konkursu „Najpiękniejsza Działka 2018”. Prezes OZP Andrzej Bojko wręczył prezesowi ogrodu Janowi Płońskiemu  puchar ufundowany zarządowi ROD ASTER za upowszechnianie programu „ogrody otwarte na społeczność lokalną”. Rozstrzygnięto także konkursy na najlepszą nalewkę i najpyszniejsze ciasto.

     Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół TABOR pod kierownictwem Pani Teresy Dzięgielewskiej.

      Po zakończeniu części oficjalnej goście zwiedzali ogród, oglądali wystawę plonów działkowych oraz prace artystyczne działkowców z ROD ASTER: Marka Palińskiego – metaloplastyka, Teresy Grodzkiej – haft krzyżykowy i biżuteria koralikowa, Bernardy Smolińskiej – prace szydełkowe i biżuteria koralikowa, Stanisławy Babińskiej – przyroda w fotografii oraz Krystyny Kordas – foto książki.

       Uroczystości okręgowe zakończył poczęstunek i wspólna zabawa przy muzyce.

Po uroczystościach okręgowych odbyły się ogrodowe Dni Działkowca, na których wręczono dyplomy działkowcom naszego ogrodu za pracę społeczną na rzecz ogrodu oraz za zaangażowanie w przygotowaniu Okręgowych Dni działkowca. Rozstrzygnięty został plebiscyt działkowców  na najładniejszą działkę. Głosami działkowców rywalizację tą wygrała działka nr 57 użytkowana przez Barbarę i Zbigniewa Olkowicz.

Atrakcją dla dzieci i młodzieży była popularna gra w rzutki wersji mega. Tarcza o średnicy ponad 2 metry i gąbkowe rzutki dostarczyły uczestnikom wiele emocji i rozrywki. Wszystkie dzieci obdarowane zostały upominkami.

W międzyczasie trwała wspólna biesiada i zabawa taneczna, które zakończyły się ok. godz. 22:00.

Relacja fotograficzna w fotogalerii
Pokaz slajdów w Filmy Aster


-----------------------------------------------------------------------------------
30 czerwca 2018 r. działkowcy z naszego ogrodu i emeryci  z Koła SEiRP w Łomży, wybrali się  na wycieczkę do Gierłoży i Mamerek. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Mazurolandii, której  jedną z atrakcji jest Park Miniatur prezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca i atrakcje znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur. W pobliżu Kętrzyna położona jest niewielka miejscowość Gierłoż. Adolf Hitler wybudował tu swoją główną kwaterę wojenną „Wilczy Szaniec”. Zwiedziliśmy ruiny tego zamaskowanego w lesie  miasteczka, które liczyło ok. 200 budynków: m.in. schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownię i dworzec kolejowy. W Mamerkach - 18 km od Gierłoży, zwiedziliśmy kompleks bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej. W latach 1940-1944 zbudowano go dla potrzeb 40 najwyższych generałów i feldmarszałków. Mieściła się tu Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych. Niemcy nie zdążyli wysadzić schronów. Zostały one opuszczone bez walki przez wojska Wehrmachtu w styczniu 1945. W lokalnym muzeum mieliśmy okazję zobaczyć m.in. makiety wnętrz niemieckiego U-boota oraz fragmenty legendarnej „Bursztynowej Komnaty”. Z pobliskiej wieży widokowej, z wysokości 38 m roztacza się wspaniały widok na pobliskie jezioro Mamry i malownicze okolice Węgorzewa.
Fotorelacja z wycieczki w galerii fotografii.
------------------------------------------------------------------------------------
TURNIEJ STRZELECKI EMERYTÓW I DZIALKOWCÓW
W dniu 22 czerwca 2018 r. na Strzelnicy Forty w Piątnicy odbył się turniej strzelecki o puchar prezesa Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Łomży. W turnieju tym uczestniczyli również nasi działkowcy reprezentujący ogród zarówno w rywalizacji indywidualnej jak i drużynowej. Reprezentanci naszego ogrodu w obydwu klasyfikacjach zdobyli najwyższe trofeum.
W klasyfikacji drużynowej kolejność miejsc była następująca:
  •  1 miejsce - drużyna ROD „ASTER”
  •  2 miejsce - I drużyna SEiRP
  •  3 miejsce - drużyna ZŻ WP
  •  4 miejsce - II drużyna SEiRP
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył kol. Jarosław Korytkowski reprezentujący ROD „ASTER” w Łomży. Kolejne miejsca zajęli: kol. Tadeusz Olender z Koła SEiRP i kol. Ryszard Matuszewski - prezes Zarządu Rejonowego ZŻ WP .
Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy turnieju tradycyjnie spotkali się przy integracyjnej grochówce.
------------------------------------------------------------------------------------

PIKNIK WIOSENNY

Wzorem lat ubiegłych w sobotę 19 maja  2018 r. działkowcy z ROD „ASTER”, oraz emeryci z łomżyńskiego Koła SEiRP i „Klubu Seniora” w Łomży spotkali się na terenie naszego ogrodu na wiosennym pikniku. Przy muzyce na żywo wszyscy bawili się znakomicie. Duże emocje towarzyszyły rozgrywanym w międzyczasie drużynowym zawodom w bule. Na trawiastym  bulodromie zwyciężyła drużyna z Koła SEiRP. Drużyna naszych działkowców uplasowała się na II miejscu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10 marca 2018 r., w ROD "Aster" w Łomży, przeprowadzono pokaz cięcia drzew owocowych. Pokaz przeprowadzono na 3  działkach. Cięciem prześwietlającym, odmładzającym i sanitarnym objęto łącznie 7 drzew (jabłonie, grusze, śliwy). Pokaz prowadzili: Michał Leończuk - instruktor krajowy i Kazimierz Miłosek - instruktor ogrodowy. Uczestniczyło w nim 13 działkowców.

Wiceprezes Zarządu ROD "ASTER" w Łomży - Stefan Grodzki

-----------------------------------------------------------------------


logowanie do poczty
booked.net